Державні соціальні допомоги на 2021
Зміни в законодавстві житлових субсидій з 01 листопада 2020 року
24 грудня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1282 (що застосовується з 01 листопада 2020 року), якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, зокрема щодо граничної площі житлового помешкання, яка визначає право на оформлення субсидії.
Тобто, починаючи з 01 листопада 2020 року, на оформлення житлової субсидії (в тому числі за рішенням комісії) не мають права ті домогосподарства, у яких загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 230 кв. метрів для індивідуальних будинків. Виняток становлять житлові приміщення дитячих будинків сімейного типу, прийомні сім’ї, багатодітні сім’ї, сім’ї, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування. Слід зауважити, що до новоприйнятих змін субсидія не призначалася тим домогосподарствам, у яких опалювальна площа для багатоквартирних будинків становила 120 кв. метрів, для індивідуальних – 200 кв. метрів.
Останнє оновлення (Середа, 06 січня 2021, 12:30)
Внесено зміни до порядків призначення житлової субсидії та державних соціальних допомог
29 грудня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1324, якою внесено зміни до порядків призначення житлових субсидій та державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме:
• особам працездатного віку, які в періоді врахування доходів отримували допомогу по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, відповідно до статті 47¹ Закону України «Про зайнятість населення» надано право звертатися за оформленнями наступних соціальних виплат: житлової субсидії, допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; • при обчисленні середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги не враховується призначений розмір житлової субсидії.
Останнє оновлення (Середа, 06 січня 2021, 11:02)
Забезпечення новонародженної дитини одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка”
04.12.2020 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 р. № 1180 “Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка””, якою затверджено порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. На даний час батьки, у яких діти народились до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали ,,пакунок малюка”, отримують грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” при подачі наступних документів: - заява- копію свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном подається копія свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку;- копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;- копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України);- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;- довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюкаˮ (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році). Батьки, у яких діти народились з 24 жовтня 2020 року, мають змогу отримати одноразову натуральну допомогу ,,пакунок малюка” протягом 30 днів з дати народження дитини. У разі неотримання ,,пакунку малюка” з незалежних від батьків обставин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини ) вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”. З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою ,,пакунок малюка” та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”.
Останнє оновлення (Понеділок, 21 грудня 2020, 06:10)
До уваги отримувачів державних соціальних допомог!
Повідомляємо, що 09 грудня 2020 року профінансовано виплату державних соціальних допомог за грудень 2020 року.
Останнє оновлення (Середа, 09 грудня 2020, 13:28)
|
Більше статтей...
- До уваги фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку
- Шановні мешканці міста!
- До уваги громадян міста!
- Шановні мешканці міста!
- До уваги отримувачів державних соціальних допомог!
- До уваги!
- Актуальна інформація для внутрішньо переміщених осіб